21.DJEČJA LIKOVNA ARDIONICA

11.10.2021. 14:30:22

Sedmog i osmog listopada 2021. u DV ZLATOKOSA održala se 21. Dječja likovna radionica.
 I ove godine bez sudjelovanja umjetnika i roditelja, zbog epidemioloških mjera i preporuka, djeca su stvarala sa svojim odgojiteljima. U svakoj skupini u skladu sa uzrastom i mogućnostima djece.
Odgojitelji  starijih grupa, Pčelice i Balončići, ove godine za Likovnu radionicu su osmislili zanimljivu temu "Poznata djela slikara kao inspiracija djeci". Kako bi temu približili djeci odabrani su umjetnici po kojima su poznati likovi iz crtanog filma dobili imena, "Nindže kornjače". Djeca ih jako dobro poznaju no ne znaju da su njihova imena ista kao i imena poznatih talijanskih umjetnika. Najznačajnija djela Leonarda, Donatela, Rafaela i Mikelanđela su ponuđena djeci kao inspiracija za njihovo stvaralaštvo.  Djeca su radila raznim tehnikama, oslikavala su i platnene torbe. Saznali su da je Leonardo izumio padobran, bicikl i prvi stroj za letenje, te je i to bila inspiracija za modeliranje.
 Nastali su veoma zanimljivi dječji radovi koji su izloženi u vrtiću.