DAN BIJELOG ŠTAPA

19.10.2021. 15:26:51

Svake godine povodom Dana bijelog štapa u goste mališanima DV ZLATOKOSA BOROVO dolazi pjesnikinja Gordana Pavić iz Dalja.
Zadnje dvije godine zbog epidemioloških preporuka pjesnikinja nije dolazila u goste ali je druženje organizirano onjaln.
Snimljen je razgovor sa pjesnikinjom i prikazan djeci u vrtiću. Gordana je za tu priliku napisala za starije skupine Pčelice i Balončići pjesmice na brajevom pismu. pročitala ih je i pokazala kako se koristi bijeli štap. Djeca su sa svojim odgojiteljima realizirala raznovrsne aktivnosti. Crtali su zatvorenih očiju, pokušali  hodati sa bijelim štapom. Naučili su da su slova na brajevom pismu tačkice koje se "čitaju" prstima. U centrima početnog čitanja i pisanja pokraj slova na latinici, ćirilici i alfabeta stavljena su i slova na brajevom pismu kako bi uočavali specifičnosti za svako pismo. Preškolci su Goci napisali i poruku na brajevom pismu kao uspomenu na ovo onlajn druženje.