DAN PLANETE ZEMLJE

22.4.2021. 12:01:38

U DV ZLATOKOSA dvije starije skupine "Pčelice" i "Bubamare" ovih su dana  razgovarali, istraživali, promatrali  i učili kako pomoći našem planetu da bude zelen i čist na radost svih ljudi. Napravili su pokus sa zemljom  koju su stavljali u staklenke i razne predmete od plastike, papira, hrane itd. pratili su što se najbrže razgradi u zemlji. Posjetili su reciklažno dvorište u Borovu, naučili kako se otpad odvaja i za što se može koristiti. U vrtiću djeca već odvajaju papir od ostalog smeća u posebne kante odgovarajuće boje. Za Dan planete Zemlje 22.4. sa svojim su odgajateljima nakon edukativnog filma posadili cvijeće u posude koje su izrađivali od plastičnih boca. Napravili su viseće vrtove na drveću u dvorištu vrtića. Svaka skupina ima svoj vrt na svojoj vrbi. Djeca će se brinuti o cvijeću i redovito ih zalijevati.