UGOVOR O DODJELI FINANCIJSKIH SREDSTAVA

• UGOVOR O DODJELI FINANCIJSKIH SREDSTAVA

11.5.2022. 11:10:15

10.5.2022 u prostorijama Zajedničkog vijeća općina u Vukovaru potpisani su Ugovori o dodjeli financijskih sredstava za provedbu programa s predškolskim ustanovama koje provode programe na srpskom jeziku i ćiriličnom pismu. Predsjednik ZVO-a Dejan Drakulić ovom je prilikom istaknuo kako su sredstva namijenjena za nabavku opreme za svaki vrtić sukladno njihovim potrebama. Sredstva u ukupnom iznosu od 240.000,00 kn raspoređena su na temelju broja djece upisane u vrtić. Uključene su predškolske ustanove iz Markušice, Vukovara, Trpinja s područnim objektima i Borova.
  DV ZLATOKOSA BOROVO je u okviru ovog Ugovora ostvarila prihod od 52.000,00 kn koje će koristiti za opremanje ormara. Budući da je u posljednjih nekoliko godina Utemeljitelj Općine Borovo kroz različite projekte i vlastitim sredstvima izvršio kompletnu sanaciju dječjih vrtića, kako unutarnjeg tako i vanjskog prostora, nedovršeni su jedino garderobni ormari. Trenutno je ovaj prostor za odlaganje odjeće i obuće improviziran, a tim sredstvima bi se osigurali zatvoreni ormarići za djecu za odlaganje odjeće i obuće. Ovo je izuzetno značajna investicija za naš vrtić, koja će dodatno poboljšati uvjete života djece. Iskrena hvala ZVO-u na razumijevanju potreba predškolskih ustanova i njihovih učenika.
   Radmila Latas.