DJECA SA LOVCIMA U PRIRODI

24.10.2022. 12:01:12

Dvije skupine djece DV ZLATOKOSA BOROVO uključene su u projekat Lovstva Vukovarsko-srijemske županije pod nazivom "Djeca sa lovcima u prirodi". Aktivnosti su realizirane u suradnji sa Lovačkim udruženjem iz Borova.
21.10. 2022. mališani sa svojim odgojiteljima i roditeljima boravili su u lovačkoj kući gdje su saznali mnogo informacija o šumskim životinjama koje žive na našem području, kao i o brizi lovaca o hranjenju šumskih životinja zimi, koje drveće raste u našim šumama i još mnogo toga. Djeca iz vrtića ponijela i kućice za ptice i šišmiša te su ih postavila na drveće. Zajedno sa lovcima posadili su i drveće o kojima će brinuti lovci. Ovom prilikom u prirodu su pušteni fazani. Od policajaca su naučili koje opasnosti vrebaju u šumi.
 Lovci su djecu obradovali i posluženjem ali i prigodnim majicama.
Predstavnici županije pridružili su se ovim aktivnostima te se nadamo da ćemo nastaviti ovakav tip aktivnosti sa našim mališanima.