OTVORENA IZLOŽBA DEČJIH RADOVA U PEDAGOŠKOM MUZEJU U BEOGRADU

• OTVORENA IZLOŽBA DEČJIH RADOVA U PEDAGOŠKOM MUZEJU U BEOGRADU

24.10.2019. 14:16:20

Deca grupe Bubamare DV ZLATOKOSA BOROVO sa svojim vaspitačima , 23.10.2019. u 12,00 h prisustvovala su otvaranju Izložbe dečjih radova povodom 20 g. od osnivanja vrtića. Izložba je postavljena u galerijskom prostoru Pedagoškog muzeja u Beogradu zahvaljujući zalaganju  kustosice muzeja gosp. Nine Atlagić. Kraćim zabavnim programom deca su uveselila samo otvaranje izložbe kao i prisutne goste. Srednjoškolci Tehničke škole - Zmaj iz Beograda su pored ostalih gostiju  prisustvovali te gromkim aplauzom bodrili svoje male drugare. Nakon pozdravne reči direktora Pedagoškog muzeja gosp. Slobodana Vuksanovića, izložbu je zvanično otvorio načelnik Opštine Borovo , Zoran Baćanović. Deca su obišla i stalnu postavku muzeja gde su saznali kako se razvijalo školstvo kroz vekove. Dobri domaćini iz muzeja pobrinuli su se za posluženje za decu kako bi predahnuli i malo odmorili. Nakon odmora  deca su prošetala Kalemegdanom. Sve navedeno medijski je popraćeno od strane TV Beograda  2 program , redakcija za dijasporu.
Organizaciju i finasiranje prevoza na sebe je preuzeo Osnivač Opština Borovo . Zahvaljujemo svima koji su omogućili da naša deca učestvuju u ovoj aktivnosti te da se naš mali vrtić iz malog Borova predstavi u tako velikom Beogradu. Posebna zahvalnost svim zaposlenima Pedagoškog muzeja na domaćinskom prijemu i prilici koju su nam pružili. Sa pozivom za nastavak saradnje u Borovu.