DNEVNA ORGANIZACIJA U 2020-2021 PEDAGOŠKOJ GODINI

• DNEVNA ORGANIZACIJA U 2020-2021 PEDAGOŠKOJ GODINI

OBAVIJEST ZA RODITELJE DJECE SUDIONIKA  DV ZLATOKOS BOROVO POČETKOM PEDAGOŠKE GODINE 2020/2021. U SKLADU SA EPIDEMIOLOŠKIM MJERAMA

Vrtić počinje s radom 1. rujna 2020. godine. godine.

Roditelji mogu djecu dovesti u vrtić od 6.00 sati.

Kako bismo što više smanjili broj roditelja istovremeno na ulazu i u vrtiću, molimo roditelje da se pridržavaju datuma dolaska.

Za djecu je organiziran skupni doručak u prizemlju u sobama od 7.30 do 8.30 sati, a dolazak je najkasnije do 8.00 sati.

Za djecu u skupini 4,5 - 5,5 godina. doručak je organiziran u blagovaonici u 8.20 sati i ovo je krajnji rok za dolazak.

Za djecu predškolske dobi doručak počinje u 7.45 u blagovaonici, a ovo je krajnji rok za dolazak.

Ručak za grupe u prizemlju je u 11.30 u sobama, djeca koja odlaze nakon ručka odlaze u 12.00.

Ručak za djecu skupine 4,5 - 5,5 g. je u blagovaonici u 12.30 sati. tako da djeca koja odlaze nakon ručka odlaze u 13 sati.

Djeca predškolske dobi ručaju u blagovaonici u 11.45 sati, a djeca koja nakon ručka odu kući odlaze u 12.15 sati.

Djeca u prizemnim skupinama koja ostaju na popodnevnoj pauzi mogu se vratiti kući od 14.15 sati kad ustanu nakon popodnevne pauze, pa sve do 15.30 sati.

Djeca u skupinama gore odlaze prema dogovorenoj dužini boravka do 15.30 h.

Roditelji bi se trebali pridržavati ovih smjernica:

-  prilikom dovođenja i odvođenja djeteta, roditelj ili druga osoba koja prati dijete  dođe u svlačionicu, djeca se pre ulaska u sobu presvuku i operu ruke,

-  roditelj ili druga osoba koja prati dijete ulazi u vrtić na način koji održava udaljenost od najmanje 1,5 m, po mogućnosti 2 m u odnosu na sve druge osobe, dezinficira  cipele i  ruke na ulazu i izbjegava boravak i grupiranje u ustanovi . Ljudi iz istog kućanstva ne bi trebali držati distancu jedni od drugih. Dijete je uvijek u pratnji samo jedne odrasle osobe ,

- r Roditelji ili druga osoba u pratnji djeteta koja su potrebna da postave masku i bez maske ne mogu ući u ustanovu. Potrebno ih je pravilno nositi na takav način da cijelo vrijeme pokrivaju nos i usta ,

- djeca rane i predškolske dobi i ne nose maske , ne dezinficiraju ruke nego se umivaju vodom i sapunom,

-  nakon 8,0 0 h  ulazna vrata se otvaraju zvonom tijekom radnog vremena ,

- Roditelji su dužni svakodnevno izmjeriti djetetovu tjelesnu temperaturu prije dolaska u ustanovu i u slučaju povišene temperature ne smiju dovoditi dijete u ustanovu, već kontaktiraju ravnatelja ustanove i odabranog pedijatra / obiteljskog liječnika da odluče o testiranju i liječenje djeteta .

Upute Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa i Zavoda za javno zdravstvo možete proučiti na web mjestu ili na web mjestu vrtića.

Za sve informacije možete se obratiti:

djecji.vrtic.zlatokosa@vu.t-com.hr

MOLIMO VAS DA OČUVATE ZDRAVLJE DJECE I ODRASLIH VRIJEME ZA VRIJEME EPIDEMIJE ZAJEDNIČKOM SILOM I USKLAĐENOSTI EPIDEMIOLOŠKIM MJERAMA.

HVALA NA RAZUMIJEVANJU I SURADNJI!