ORGANIZACIJA RADA U 2021.-2022. GODINI

• ORGANIZACIJA RADA U 2021.-2022. GODINI

OBAVIJEST ZA RODITELJE DJECE POLAZNIKA DV ZLATOKOSA BOROVO O POČETKU PEDAGOŠKE GODINE 2021./2022. SUKLADNO EPIDEMIOLOŠKIM MJERAMA

Vrtić započinje s radom 1.9.2021. godine.

Roditelji djecu mogu dovesti u vrtić od 6,00 h.

Kako bi se, koliko je god moguće, smanjio broj roditelja u isto vrijeme na ulazu i u vrtiću molimo roditelje da se pridržavaju termina dolazaka.

Za djecu skupina u prizemlju doručak se organizira u sobama od 7,30 do 8,30 h te je tu dolazak najkasnije do 8,00 h.

Za djeca skupinа 4 - 5 g. i 5-7 g. doručak se organizira u blagovaonici u 8,15 h te je to krajnji rok za dolazak.

Za djecu predškolske skupine doručak započinje u 7,45 h u blagovaonici, te je to krajnji rok za dolazak.

Ručak za skupine u prizemlju je u 11,30 u sobama, djeca koja odlaze nakon ručka odlaze u 12,00 h.

Ručak za djecu skupine 4 - 5 g. i 5-7 g. je u blagovaonici u 12,15 h tako da djeca koja odlaze nakon ručka odlaze u 12,45 h.

Djeca predškolske skupine ručaju u blagovaonici u 11,45 h te djeca koja idu kući nakon ručka odlaze u 12,15.

Djeca skupina u prizemlju koja ostaju na popodnevnom odmoru mogu odlaziti kući od 14,15 kada ustaju nakon popdnevnog odmora, te do 15,30 h.

Djeca skupina na katu odlaze sukladno ugovorenoj dužini boravka sve do 15,30 h.

Roditelji se trebaju pridržavati slijedećih uputa:

- kada dovodi i odvodi dijete, roditelj ili druga osoba u pratnji djeteta dolazi do garderobe djeca se preobuvaju i peru ruke prije ulaska u sobu,

- roditelj ili druga osoba u pratnji djeteta ulazi u vrtić na način da održava razmak od najmanje 2 m u odnosu na sve druge osobe, dezinficira obuću i ruke na ulazu te izbjegava zadržavanje i grupiranje u ustanovi. Međusobni razmak ne trebaju držati osobe iz istog kućanstva. U pratnji djeteta uvijek je samo jedna odrasla osoba,

-roditelj ili druga osoba u pratnji djeteta obavezno u ustanovi nosi masku te bez maske ne može ući u ustanovu. Neophodno ih je nositi pravilno na način da cijelo vrijeme prekrivaju nos i usta,

-djeca rane i predškolske dobi, ne nose zaštitne maske, ne dezinficiraju ruke nego ih peru vodom i sapunom,

- nakon 8,00 h ulazna vrata otvaraju se na poziv zvonom tijekom radnog vremena,

- roditelji su dužni izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u ustanovu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u ustanovu, već se javljaju ravnatelju ustanove i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta.

Upute MZO i HZJZ možete proučiti na stranicama istih ili na stranici vrtića.

Za sve informacije možete se obratiti na :

djecji.vrtic.zlatokosa@vu.t-com.hr

MOLIMO VAS DA ZAJEDNIČKIM SNAGAMA UZ PRIDRŽAVANJE EPIDEMIOLOŠKIH MJERA SAČUVAMO ZDRAVLJE DJECE I ODRASLIH ZA VRIJEME TRAJANJA EPIDEMIJE.

ZAHVALJUJEMO NA RAZUMIJEVANJU I SURADNJI!