POČETAK RADA U NOVOJ PEDAGOŠKOJ GODINI

• POČETAK RADA U NOVOJ PEDAGOŠKOJ GODINI

28.8.2020. 14:37:00

OBAVIJEST ZA RODITELJE DJECE  POLAZNIKA DV ZLATOKOSA BOROVO O POČETKU PEDAGOŠKE GODINE 2020./2021.

SUKLADNO EPIDEMIOLOŠKIM MJERAMA

Vrtić započinje s radom 1.9.2020. godine.

Roditelji djecu mogu dovesti u vrtić od 6,00 h.

Kako bi se, koliko je god moguće, smanjio broj roditelja u isto vrijeme na ulazu i u vrtiću molimo roditelje da se pridržavaju termina dolazaka.

Za djecu skupina u prizemlju doručak se organizira u sobama od 7,30 do 8,30 h te je tu dolazak najkasnije do 8,00 h.

Za djeca skupine 4,5 - 5,5 g. doručak se organizira u blagovaonici u 8,20 h  te je to krajnji rok za dolazak.

Za djecu predškolske skupine doručak započinje u 7,45 h u blagovaonici, te je to krajnji rok za dolazak.

Ručak za skupine u prizemlju je u 11,30 u sobama , djeca koja odlaze nakon ručka odlaze u 12,00 h.

Ručak za djecu skupine  4,5 - 5,5 g. je u blagovaonici u 12,30 h . tako da djeca koja odlaze nakon ručka odlaze u 13,00 h.

Djeca predškolske skupine ručaju u blagovaonici u 11,45 h te djeca koja idu kući nakon ručka odlaze u 12,15.

Djeca skupina u prizemlju koja ostaju na popodnevnom odmoru mogu odlaziti kući od 14,15 kada ustaju nakon popdnevnog odmora , te do 15,30 h.

Djeca skupina na katu odlaze sukladno ugovorenoj dužini boravka sve do 15,30 h.

Roditelji se trebaju pridržavati slijedećih uputa:

➢ kada dovodi i odvodi dijete, roditelj ili druga osoba u pratnji djeteta  dolazi do garderobe djeca se preobuvaju i peru ruke prije ulaska u sobu.

➢ roditelj ili druga osoba u pratnji djeteta ulazi u vrtić na način da održava razmak od najmanje 1,5 m a po mogućnosti 2 m u odnosu na sve druge osobe, dezinficira obuću i ruke na ulazu te izbjegava zadržavanje i grupiranje u ustanovi. Međusobni razmak ne trebaju držati osobe iz istog kućanstva. U pratnji djeteta uvijek je samo jedna odrasla osoba.

Roditelj ili druga osoba u pratnji djeteta obavezno u ustanovi nosi masku te bez maske ne može ući u ustanovu. Neophodno ih je nositi pravilno na način da cijelo vrijeme prekrivaju nos i usta.

➢ djeca rane i predškolske dobi, ne nose zaštitne maske, ne dezinficiraju ruke nego ih peru vodom i sapunom.

➢ nakon 8,20 h  ulazna vrata otvaraju se na poziv zvonom tijekom radnog vremena.

➢ roditelji su dužni izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u ustanovu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u ustanovu, već se javljaju ravnatelju ustanove i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta .

Upute MZO i HZJZ možete proučiti na stranicama istih ili na stranici vrtića.

Za sve informacije možete se obratiti na :

djecji.vrtic.zlatokosa@vu.t-com.hr

MOLIMO VAS DA ZAJEDNIČKIM SNAGAMA UZ PRIDRŽAVANJE EPIDEMIOLOŠKIH MJERA SAČUVAMO ZDRAVLJE DJECE I ODRASLIH ZA VRIJEME TRAJANJA EPIDEMIJE.

ZAHVALJUJEMO NA RAZUMIJEVANJU I SURADNJI!